Twórca Cardano wraz z Polymath uruchomią blockchain tokenów aktywowych

 

Jak donosi Forbes, wiodąca platforma tokenów aktywowych (Security Token) Polymath ogłosiła, że zbuduje pierwszy na świecie blockchain tego typu tokenów nazwany “Polymesh”. Współzałożyciel Ethereum i twórca kryptowaluty Cardano, Charles Hoskinson będzie współautorem tego projektu.

Za pomocą platforma Polymath stworzono jak dotąd ponad 120 tokenów aktywowych opartych na Ethereum. Twierdzą oni jednak, że Ethereum samo w sobie nie nadaje się do tego zbyt dobrze ze względu na brak regulacji i odkształcalność. Projekt Polymath budowany będzie od zera z zachowaniem pewnych względów, które zapewnią, że w przyszłości może stać się podstawową częścią infrastruktury rynków kapitałowych.

„Polymesh jest nowym, jednowarstwowym blockchainem tokena aktywowego. Jest zbudowany specjalnie, ponieważ tokeny aktywowe mają unikalne potrzeby i cechy, które wymagają ściśle określonych fundamentów. Ostatecznie chcemy połączyć ze sobą emitentów, inwestorów i organy regulacyjne, co właśnie zaprojektowana architektura jednowarstwowa ma wykonywać. […] Wszystkie najlepsze cechy Ethereum są w rzeczywistości bug’ami dla tokenów aktywowych. Widać nadchodzący boom tych tokenów, ale jest to dużo bardziej skomplikowane od fala monet użytkowych ze względu na wszystkie przepisy i regulacje, a także kwestie zgodności i dane”- powiedział w wywiadzie dla Rachel Wolfson, współzałożyciel Polymath, Trevor Koverko.

 

Charles Hoskinson. Źródło : https://toshitimes.com

Rachel Wolfson skontaktowała się również z Charles’em Hoskinsonem – można by powiedzieć, że gwiazdą tego projektu.
„Po założeniu Ethereum i Cardano, dwóch najczęściej używanych blockchain’ów na świecie, nie mogę się doczekać pracy nad Polymesh. Są biliardy dolarów finansowych w aktywach, a zbudowanie łańcucha bloków w celu ich zabezpieczenia jest niezwykle ekscytującym zadaniem. […]  Nie jest dobrym pomysłem, aby tokeny aktywowe funkcjonowały w całkowicie otwartym systemie (jako projekty open source). Na przykład za każdym razem, gdy coś dokonywane robione w systemie otwartym, staje się czymś udostępnionym. Jednak tokeny aktywowe są protokołami intensywnie wykorzystującymi dane, co oznacza, że ​​koszty operacyjne będą wysokie, a to nie zmieni się, jeśli będziemy mówić o milionach akcji, które ostatecznie zobaczymy. Co więcej, trzeba robić rzeczy, które nie byłyby mile widziane w sieci Ethereum, takie jak zamrożenie czy odwrócenie transakcji. Jesteśmy więc w zasadzie w sprzeczności z pierwotnym etosem Bitcoin’a”- powiedział.

Coraz częściej słyszy się o tokenach aktywowych, ich sprzedaży (STO) oraz wykorzystaniu w finansach. Są one bardzo potrzebnym czynnikiem łagodzącym podejście do cyfrowych walut , które to zostało zniszczone przez ICO SCAM’Y. Warty uwagi jest fakt, że Charles Hoskinson chętnie współpracuje z wieloma rządami w sprawach wykorzystania technologii blockchain w gospodarkach. Jego udział w projekcie Polymesh może być milowym krokiem dla tokenów aktywowych i ich adopcji na tradycyjnych rynkach finansowych.

Ostatnia aktualizacja :