Jak podaje Reuters, Jaguar Land Rover ogłosił wczoraj (tj. 29 kwietnia), że testuje oprogramowanie pozwalające kierowcom ich pojazdów na zdobywanie tokenów IOTA w nagrodę za udostępnianie danych. Według producenta miałyby to być informacje automatycznie wysyłane przez auta dotyczące np. zatorów komunikacyjnych lub wysyłane do lokalnych władz i dostawców systemów nawigacyjnych informacje o powstałych na drogach dziurach. Wspomniano również o nagrodach za udział w programach car-sharing’u.

Ogólnym celem tego projektu jest „osiągnięcie zerowej emisji, zerowej liczby wypadków i eliminacja zatorów drogowych” -podała firma. Zarobione środki będą mogły być przeznaczone na opłacenie opłat za przejazd, parkowanie lub ładowanie samochodów elektrycznych. Nie została jednak podana dokładna data wprowadzenia tej technologii do powszechnego użycia.

Wypuszczenie takiej informacji spowodowało spory wzrost ceny IOTY, która w 12h urosła o ponad 23% dochodząc do poziomu 0.32$ ostatnio zaobserwowanego ponad tydzień temu.

Wykres ceny IOTY. Źródło : https://coinpaprika.com
Ostatnia aktualizacja :